Tam bir country evi havası yaratılan dekorasyonda ahşabın her türü ve tonu kullanılmış. Mutfak dolapların işlevselliği muhteşem. Gün ışığından sınırlı olarak yararlanabilen mutfakta, tezgah ve yemek masası gibi kısımlar ise gizli yapay ışıklandırma ile aydınlatılmış.

Tek sorun, fırının da yer aldığı pişirme ünitesinin içinde olduğu nişin alçaklığı. Ancak fotoğrafta net gözükmese de orada bir havalandırma ünitesi, ahşapla gizlenerek ustalıkla yerleştirilmiş.

Beyazdan siyaha uzanan bir skaladaki her tonun paylaşıldığı bu mutfakta ilk göze çarpan, sağ taraftaki oturma alanı. Ufak kahve sohbetleri için ideal olan oturma alanı ayrıca depolama çözümleri için de çifte işlevli olarak kullanılıyor. Mutfağın geneline modern çizgiler ve keskin hatlar hakim, duvarlar ve yerlerde beyaz renk tercih edilmesi ise zaten geniş olan alanı daha da geniş kılmış.

Üç temel rengin hakim olduğu bir mutfak çalışması. Ahşap tonları, mavi ve yeşil en ufak detaylarda bile kendini gösteriyor. Tezgahın L şeklinde konumlanması ve evyeyi pencerenin önüne almak, gün ışığından daha fazla yararlanmayı, hem de yemek masasının doğal aydınlatılmasını sağlamış. Camın çatı payesi boyunca uzanmaya devam ettiğine ve mutfağın yukarıdan da gün ışığı aldığına dikkat edin. Hoş bir detay.